Syntetyczne feromony płciowe

Opublikowane przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Syntetyczne feromony płciowe

Obserwując świat dzikich zwierząt można z powodzeniem dowiedzieć się również wiele o naszej, ludzkiej naturze. Okazuje się bowiem, że jako ssaki, często zachowujemy się podobnie do naszych dzikich przyjaciół. Naukowcy przez wiele lat obserwowali świat dzikich zwierząt i doszli do wniosku, że jednym z najważniejszych zmysłów, który pomaga im w komunikacji wewnątrzgatunkowej jest węch. Okazuje się bowiem, że zwierzęta wytwarzają tak zwane feromony płciowe, które są całkowicie bezwonnymi substancjami zapachowymi i to dzięki nim się one porozumiewają. Właśnie feromony sprawiają, że zwierzęta łączą się wzajemnie w pary i płodzą potomstwo. Badacze doszli do wniosku, że człowiek również powinien być w stanie wytwarzać takie feromony płciowe.
Okazało się, że owszem, wytwarzaliśmy kiedyś feromony płciowe w podobnych ilościach do zwierząt, jednakże na skutek procesu ewolucji zatraciliśmy nieco tę umiejętność. Dzisiaj, wytwarzamy również feromony płciowe, ale w dużo mniejszej ilości. Amerykańscy badacze postanowili więc wyprodukować syntetyczne odpowiedniki feromonów płciowych męskich i żeńskich. Po wielu latach prób udało im się tego dokonać w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Okazało się wtedy szczęśliwie, że wytworzenie takich syntetycznych substancji nie jest wcale czasochłonne, ani pracochłonne. Wcale nie generuje też wysokich kosztów. Produkcje rozpoczęto więc na masową skalę.
Dzisiaj, również w Polsce można z powodzeniem zakupić perfumy, w których znajduje się domieszka takich syntetycznych feromonów płciowych. Z uwagi na to, że są to substancje bezwonne, nie zmieniają one w ogóle zapachu naszych perfum i nikt nie jest w stanie domyśleć się, że stosujemy feromony. Takie substancje sprawdzają się w szczególności w sytuacjach męsko-damskich. Wiele osób twierdzi wręcz, że to właśnie dzięki feromonom udało im się najpierw poderwać partnera, a następnie w sobie rozkochać. Należy jednak pamiętać, że na uczucie miłości składa się wiele, różnych czynników. Nie wystarczą same feromony, które to mogą powodować zauroczenie, zainteresowanie, czy też pobudzenie seksualne. Warto jednak zastosować je w takim celu, żeby wspomóc nieco swoje szanse u drugiej osoby. W szczególności sprawdzają się one więc na pierwszej i na kolejnych randkach. Można także próbować nieco przechytrzyć swojego szefa, jeżeli jest to osoba odmiennej płci od nas. Zastosowanie feromonów sprawi, że każda osoba spojrzy na nas nieco bardziej przychylnym okiem. Użytkownik perfum z feromonami staje się dla rozmówcy dużo bardziej interesujący i ciekawy. Każdy pragnie jego towarzystwa i chce z nim przebywać. Można więc nieco wpłynąć na szefa, czy też na partnera biznesowego w niektórych sprawach, ponieważ stanie się on dużo bardziej uległy. Należy jednak uważać i nie powinno się nadużywać feromonów płciowych, aby nie wywołać niezręcznych sytuacji. Pamiętajmy bowiem o tym, że feromony potrafią silnie oddziaływać na psychikę i sprawiają, że wzrasta poziom podniecenia seksualnego, co nie jest raczej pożądane w sytuacjach biznesowych, a może zaszkodzić powodzeniu całej operacji.

Dodaj komentarz