Syntetyczne feromony płciowe

Opublikowane przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Syntetyczne feromony płciowe

Kilka lat temu przywędrowała do naszego kraju moda na używanie perfum z domieszką syntetycznych feromonów płciowych. Kosmetyki te na Zachodzie robią prawdziwą furorę i korzysta z nich bardzo wiele osób. U nas także dość dobrze zostały przyjęte i wiele osób przyznaje się do tego, że kupuje takie perfumy z feromonami. Jakie jest działanie i właściwości takich syntetycznych związków chemicznych?

Zaprojektowano je w taki sposób, aby jak najbardziej przypominały one naturalne feromony płciowe, wydzielane przez gruczoły w ciele ludzkim. Każdy z nas takie feromony płciowe wydziela każdego dnia. Mają one za zadanie przyciągnięcie osobnika płci przeciwnej i zainteresowanie naszą osobą. Działają one również pobudzająco i podniecająco. Feromony płciowe funkcjonują też w świecie zwierząt. Wspaniale ułatwiają one komunikację pomiędzy osobnikami odrębnej płci jednego gatunku. To dzięki feromon właśnie zwierzęta łączą się w pary i płodzą swoje potomstwo. Naukowcy obserwując świat zwierząt dzikich doszli do wniosku, że feromony pełnią bardzo ważną rolę w ich życiu.

Również dla nas, feromony są czymś istotnym. Dzięki nim, dużo łatwiej jest odnaleźć odpowiedniego partnera i się zakochać. Nie są one jednak wyznacznikiem tego, czy ktoś znajdzie swoją miłość i uczucie, czy też nie. Niektóre osoby mają problem i produkują bardzo małe ilości feromonów. To właśnie dla nich amerykańscy naukowcy zaprojektowali mieszankę syntetycznych substancji, która imituje działanie naturalnych feromonów płciowych. Koncerny kosmetyczne bardzo szybko zainteresowały się tym odkryciem i rozpoczęły masową produkcję perfum z feromonami i innych kosmetyków zapachowych. Dzięki temu, że produkcja syntetycznych feromonów jest bardzo tania i łatwa, perfumy z domieszką feromonów wcale nie są droższe od tradycyjnych odpowiedników.

Wielu osobom odpowiada przede wszystkim to, że perfumy z feromonami są produkowane w zapachach inspirowanych markowymi zapachami, których używa każdy z nas. Można więc zakupić flakonik perfum pachnących identycznie, jak nasze stare i nikt nie jest w stanie zorientować się, że używamy aktualnie feromonów. Poza tym, większość producentów umożliwia kupowanie feromonów na mililitry. Można spokojnie kupić niewielki flakonik perfum, wypróbować ich działanie i dopiero zdecydować się na zakup większego. Najczęściej takie perfumy spotkać można w drogeriach, na samodzielnych stoiskach w galeriach handlowych oraz w sprzedaży internetowej.

Coraz więcej osób poszukujących miłości, decyduje się na zakup takich perfum dla siebie. Liczą one na to, że pomogą im one znaleźć szczęście w miłości i powodzenie u płci przeciwnej. Część z tych osób liczy jedynie na przelotne znajomości. Należy pamiętać o tym, że feromony mogą być pomocne na randce, jednakże nie spowodują one na pewno, że ktoś się zakocha od ręki. Na to potrzeba wiele czasu oraz wystąpienia również innych czynników.

Dodaj komentarz