Kosmetyki z feromonami

Opublikowane przez w Bez kategorii | Możliwość komentowania Kosmetyki z feromonami została wyłączona

Kosmetyki z feromonami

Niezwykle popularne jakiś czas temu stały się w Polsce kosmetyki, których producenci zapewniają, że w ich skład wchodzą syntetyczne feromony, bardzo podobne do tych wytwarzanych przez człowieka. Nie jest to do końca prawdą, ponieważ badacze do tej pory spierają się, czy człowiek posiada nadal zdolność do wytwarzania naturalnych feromonów, czy też zatracił ją bardzo dawno temu, jeszcze w procesie ewolucji. Niezależnie od tego, substancje, które zawarte są w tych kosmetykach, to różne substancje chemiczne, które mają określone działanie. Działają one przede wszystkim w taki sposób, że informują innych heteroseksualnych osobników płci męskiej o męskości danego osobnika i podobnie w przypadku płci pięknej.
Feromony płciowe mają wiele różnych zastosowań. Niektórzy naukowcy uważają, ze to właśnie one wpływają na to, że kobietom przebywającym przez długi czas razem w zamknięciu, synchronizują się ich cykle miesiączkowe. W przyrodzie, prawie wszystkie zwierzęta porozumiewają się pomiędzy sobą właśnie za pomocą feromonów płciowych. Partnerzy zwierzęcy są w stanie odszukać się po zapachu wydzielanych feromonów, nawet z bardzo dalekiej odległości, wynoszącej kilka kilometrów. Człowiek od wieków nie posiada tej umiejętności i nie wiemy, czy kiedykolwiek potrafił w ten sposób się komunikować.
Wiemy na pewno, że feromony są indywidualne i działają jedynie w obrębie danego gatunku. Poza tym są one bezwonne i nie zdajemy sobie sprawy z tego, że jesteśmy wystawieni na ich działanie. W przyrodzie hormony płciowe wykorzystuje się na przykład przeciwko owadom, takim jak muszki owocówki, które same się wyniszczają przez te substancje. Nie wolno więc podchodzić do kwestii syntetycznych feromonów w sposób bezkrytyczny i zbyt lekki. Nie wiemy bowiem do końca, jak silnie podziałają one na nas i w jaki sposób zmienią stosunek otoczenia do naszej osoby.
Te substancje chemiczne, które zawarte są w kosmetykach, takich jak perfumy, czy dezodoranty i balsamy do ciała, występują w niewielkich stężeniach i przez swoją kombinację wpływają one pozytywnie na to, w jaki sposób odbiera nas otoczenie, w szczególności płeć przeciwna. Może się nawet zdarzyć, że zaczną się za nami oglądać ludzie na ulicy, a inni zaczną nas zagadywać w sklepie. Jest to pewien rodzaj przyciągania.
Osoby, które stosują kosmetyki z feromonami, bardzo często odbierane są jako bardziej atrakcyjne przez płeć przeciwną, nie tylko pod względem fizycznym, ale również ich osobowość i charakter wydają się bardziej przystępne i magnetyzujące. Takie kosmetyki można dziś kupić dosłownie wszędzie. Stoiska z nimi znajdują się we wszystkich większych galeriach handlowych, ale największy wybór z pewnością oferuje dzisiaj Intenet. Można zamówić z powodzeniem każdy wybrany zapach perfum, z dodatkiem feromonów. Warto jednak zwrócić uwagę na ich stężenie. Jeżeli będzie ono zbyt niskie, nie ma co liczyć na działanie specyfików. Najlepiej jest kupować w sklepach, które cieszą się największą ilością pozytywnych komentarzy i zamówień na co dzień.