Feromony w świecie zwierząt

Opublikowane przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Feromony w świecie zwierząt

O tym, że każdy człowiek wydziela feromony płciowe, naukowcy dowiedzieli się z obserwacji na zwierzętach. Przez wiele lat przyglądali się oni różnym gatunkom zwierząt i doszli oni do wniosku, że ich komunikacja w dużej mierze polega właśnie na wydzielaniu substancji zapachowych, które są bezwonne i niewyczuwalne dla innych gatunków. Feromony te, wydzielane przez gruczoły umieszczone w ciele, działają jedynie na osobniki innej płci i powodują one, że zwierzęta łączą się między sobą w pary i płodzą potomstwo.

Poza tym, mają one dla nich kluczowe znaczenie w zakresie komunikacji. Zwierzęta, dzięki feromonom płciowym, są w stanie odnaleźć się z dość dużej odległości i podążać za sobą. Są one właściwie niezbędne do ich funkcjonowania.

Człowiek oczywiście również wydziela feromony płciowe, męskie oraz żeńskie. Niestety, zatraciliśmy nieco taką umiejętność wydzielania feromonów w procesie ewolucji i niekiedy zachodzi potrzeba, aby ratować się feromonami syntetycznymi. Na szczęście, feromony syntetyczne można dzisiaj kupić za niewielkie pieniądze. Są one dolewane do perfum, ponieważ są to substancje zapachowe, które potrzebują wielu lotnych substancji, aby móc zadziałać w odpowiedni sposób. Firmy kosmetyczne obiecują, że używając feromonów syntetycznych, można liczyć na bardzo szerokie zainteresowanie osób płci przeciwnej. Można również rozkochać w sobie drugą osobę, lub potraktować feromony, jako swojego rodzaju afrodyzjak na randce. Warto o tym pomyśleć.

Dodaj komentarz