Feromony w naszych kosmetykach

Opublikowane przez w Bez kategorii | 0 komentarzy

Feromony w naszych kosmetykach

Niedawno na naszym rynku pojawiły się różnego rodzaju kosmetyki z dodatkiem feromonów płciowych. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, czym są te feromony, a zakupić możemy przede wszystkim perfumy, balsamy do ciała, czy też żele pod prysznic. Reklamuje się takie kosmetyki jako afrodyzjaki.
Faktycznie, feromony płciowe związane są z kontaktami damsko-męskimi. Wielu ludzi wytwarza je samodzielnie, jednak nie w takich ilościach, jak miało to miejsce jeszcze kiedyś. Zatraciliśmy bowiem tę umiejętność w trakcie ewolucji i musimy wspomagać się nieco syntetycznymi odpowiednikami feromonów.
Są to również substancje, które występują w świecie dzikich zwierzą. Porozumiewają się one dzięki feromonom i często to właśnie od tych substancji zależy, czy dobiorą się one w pary, czy też nie. Zwierzęta, dzięki feromonom płciowym potrafią się również odnaleźć, nawet z dużej odległości. Naukowcy przez wiele lat badali ich zachowania i zwyczaje i postanowili wytworzyć dla człowieka syntetyczny odpowiednik feromonów płciowych. Udało się to amerykańskim badaczom w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku i odkrycie okazało się wielkim osiągnięciem. Rozpoczęto produkcję takich feromonów syntetycznych na masową skalę, ponieważ ich produkcja okazała się niedroga i bardzo łatwa. Amerykański rynek kosmetyczny pokochał więc feromony i bardzo szybko pojawiły się one na półkach sklepowych, głównie w formie perfum. Po jakimś czasie takie kosmetyki dotarły również do naszego kraju. Obecnie można je kupić w wielu miejscach. W większości pojawiają się one w specjalistycznych punktach w dużych galeriach handlowych. Tam można je z powodzeniem zakupić na mililitry. Oznacza to, że możemy wypróbować na początku niewielką ilość, a dopiero później, kiedy przekonamy się do feromonów płciowych, kupić większy flakonik. Takie perfumy dostępne są we wszystkich zapachach, o jakich pomyślimy. Można je kupić często też w drogeriach kosmetycznych i przede wszystkim w sklepach internetowych i na aukcjach. Warto jednak zwracać uwagę na ilość feromonów, których dodano do flakonika z perfumami. Powinno się wybierać takie produkty, w których feromonów jest jak najwięcej. Wtedy mamy pewność, że będą one działały w określony, pożądany przez nas sposób.
Feromony sprawdzają się przede wszystkim u osób nieśmiałych i o obniżonym poczuciu własnej wartości. Często nie potrafią one bowiem samodzielnie nawiązywać kontaktów z osobami odmiennej płci. Dzięki feromonom poczują się one z pewnością znacznie pewniej. Poza tym, użytkownicy feromonów są postrzegani przez otoczenie, jako osoby bardziej interesujące i często bezwiednie zgadzamy się z ich opinią i zdaniem na każdy temat. Pragniemy wręcz poznać ich opinię i jest ona dla nas istotna. Poza tym, takie osoby wydają się również być znacznie bardziej atrakcyjne fizycznie i pociągające. Feromony często pobudzają nas i podniecają. Wiele osób twierdzi, że właśnie dzięki ich działaniu udało się im znaleźć prawdziwą miłość. Osoby nieśmiałe mogą również stosować feromony przy ważnych spotkaniach służbowych i w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej o pracę, aby poczuć się pewniej.

Dodaj komentarz