Feromony – jak na nas działają

Opublikowane przez w Bez kategorii | Możliwość komentowania Feromony – jak na nas działają została wyłączona

Feromony – jak na nas działają

Feromony to dość tajemnicze substancje, które nadal dla naukowców pozostają w pewnej części nieodkryte. Nie udało się zgłębić do końca ich tajemnicy. Wiadomo jednak, że te substancje zapachowe, niewyczuwalne dla ludzkiego nosa, oddziałują bardzo solidnie, przyciągają do siebie ludzi, rządzą zachowaniami. To właśnie feromony w dużej mierze decydują o tym, jak ludzie dobierają siew pary. Dlatego te substancje odrywają niedocenioną rolę w życiu erotycznym w tym, czy ktoś jest atrakcyjny dla płci przeciwnej itd.

Feromony są więc bardzo istotne z punktu widzenia naturalnego doboru. Oczywiście nie są jedynym decydującym czynnikiem. Najpierw liczą się kwestie wizualne itd. Jednak gdy osoby w swoim towarzystwie przebywają dłużej, są bliżej – pod względem fizycznym wtedy feromony zaczynają się wydzielać intensywniej. Najbardziej intensywnie wydzielają się w czasie zbliżenia seksualnego. To ode w dużej mierze odpowiadają za to, jak wtedy się czujemy, pozwalają się zbliżyć, otworzyć przed partnerem. Te uwarunkowania biologiczne mają więc bardzo duży wpływ na nasze życie, nie tylko erotyczne, ale też na ogóle życiowe wybory. Dlatego feromony to substancje, których nie należy lekceważyć. Nie zawsze podejmuje się różne decyzje kierując się wyłącznie zdrowym rozsądkiem i innymi tego typu racjonalnymi zasadami. W dużej mierze rządzą nami feromony. Są one wydzielane wraz z potem, jednak nie mają charakterystycznego zapachu, dlatego stosowanie dezodorantów nie ogranicza ich wydzielania. Są dostępne w sklepach erotycznych i aptekach feromony syntetyczne oraz perfumy z feromonami.

Te substancje wspomagają wydzielanie prawdziwych feromonów, dlatego ich stosowanie nie jest w pełni bezpieczne i może mieć dobry wpływ na zwiększenie atrakcyjności erotycznej danej osoby. Jednak tak naprawdę natura świetnie sobie z tym radzi i nie ma konieczności takiego wzmagania doznań. Choć oczywiście może być to przydatne po kilku czy kilkunastu latach związku, kiedy to już przychodzi znudzenie sobą i trzeba jakość zadbać o podgrzanie pełnienia namiętności. Dzięki sztucznym feromonom, perfumom z ich dodatkiem itd. może być to udany eksperyment. Dlatego tak naprawdę warto eksperymentować z takimi dodatkami, oczywiście z umiarem. Nie ma co też spodziewać się jakichś niebywałych zmian, gdyż tak naprawdę to natura kieruje wieloma wyborami. Dlatego tak naprawdę feromony to substancje, które są wydzielane samoczynnie. Więcej się ich wydziela w czasie zbliżenia, w intymnych sytuacjach. Pozwalają one podgrzać atmosferę w sypialni, umożliwią zbliżenie się ludzi ale też pomagają zbudować trwalsze relacje. Dlatego także pod tym względem ich rola jest nieoceniona, niejako do pewnego stopnia uzależniają do siebie partnerów. Dlatego tak trudno jest zapomnieć nawet przypadkowych partnerów, z którymi się nie miało zamiaru budować trwałych relacji. Jest to także pod różnymi względami uwarunkowane biologicznie, dlatego natura w dużej mierze rządzi takimi zachowaniami oraz wyborami, trzeba brać to pod uwagę i wiedzieć, że nie na wszystko mamy wpływ tak do końca.