Czy kosmetyki z feromonami działają?

Opublikowane przez w Bez kategorii | Możliwość komentowania Czy kosmetyki z feromonami działają? została wyłączona

Czy kosmetyki z feromonami działają?

Bardzo popularne na całym świecie stały się ostatnimi czasy perfumy, które zawierają w sobie syntetyczne ludzkie feromony płciowe. Produkuje je obecnie wiele firm, które prowadzą sprzedaż w sklepach stacjonarnych, ale przede wszystkim przez Internet. To, że można wytworzyć w sztuczny sposób feromony ludzkie dowiedli amerykańscy naukowcy już w poprzednim wieku. Dość długo pracowali oni nad zsyntezowaniem tych substancji, o które spierają się uczeni na całym świecie.
Nie wszyscy bowiem zgadzają się z takim twierdzeniem, że człowiek w ogóle jest w stanie wytwarzać hormony. Niektórzy uważają, że nie ma takiej możliwości, inni zaś twierdzą uparcie, że homo sapiens zatracił tę umiejętność w trakcie ewolucji w sposób bezpowrotny. Pewne jest jednak to, że feromony sztucznie stworzone przez człowieka oddziałują na niego w zaplanowany sposób.
Sprawiają one bowiem, że osoby płci przeciwnej natychmiast zwracają na te, które używają takich kosmetyków uwagę. Przyciągają je one do siebie, bez żadnego większego logicznego powodu. Wydają się o wiele bardziej atrakcyjne, niż w innym przypadku, a mogą nawet powodować podniecenie seksualne. Był to właśnie cel, jaki zaplanowali sobie amerykańscy naukowcy wiele lat temu.
Dzisiaj okazuje się, że wytworzenie syntetycznych feromonów nie jest ani trudne, ani bardzo kosztowne. Technologia została opracowana do perfekcji, co pozwoliło na produkcję feromonów płciowych na masową skalę. Dzięki temu można z powodzeniem zaopatrzyć się w perfumy z feromonami, bez ponoszenia większych kosztów.
Wiele osób decyduje się na ten krok przed pierwszą randką lub ważnym spotkaniem. Z pewnością mogą one również zadziałać na podświadomość osoby, która nosi taki perfumy i sprawić, że poczuje się ona o wiele bardziej pewna siebie i atrakcyjna dla otoczenia. Takie poczucie własnej wartości z pewnością skutkuje błyskiem w oku, szerokim uśmiechem i chęcią prowadzenia rozmowy, co zawsze postrzegane jest jako atrakcyjne.
Inne osoby używają perfum z feromonami na co dzień, nawet do pracy. Uważają one, że dzięki takim kosmetykom szef patrzy na nie nieco bardziej przychylnym okiem, a koleżanki i koledzy z biura bardziej liczą się z ich zdaniem i chętniej je zagadują. Z pewnością można więc stwierdzić, że te sztuczne substancje mające imitować nasze własne feromony, działają na nas w zamierzony sposób.
Niestety, nie zdajemy sobie z tego kompletnie sprawy, ponieważ feromony są substancją bezwonną. Czujemy jedynie miły i przyjemny zapach perfum i nie dostrzegamy różnicy, kiedy ktoś zastępuje je takimi, z tym dodatkiem chemicznym. Takie jest też założenie, aby oddziaływać bez wiedzy konkretnej osoby i jej zgody. Tylko wtedy nie zdaje sobie ona z naszych planów i tego, że jest przez nas manipulowana w taki sposób. Trzeba jednak uważać z używaniem chemicznych feromonów, aby nie wyrządzić nikomu krzywdy i nie nadużyć czyjegoś zaufania. Może mieć to bowiem całkowicie odmienny skutek, od tego który sobie zamierzyliśmy, kiedy decydowaliśmy się na zakup buteleczki perfum z feromonami.